Paramı Yönetebiliyorum Projesi Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Paramı Yönetebiliyorum Projesi Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Covid19 pandemisi nedeni ile 3 yıldır yüzyüze yapılamayan Paramı Yönetebiliyorum Projesi Koordinasyon Toplantısı 3 yılın ardından 3 – 6 Aralık 2022 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

Paramı Yönetebiliyorum Projesi Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

14 Aralık

<p>Pandemi nedeni ile 3 yıldır yüz yüze gerçekleşemeyen Paramı Yönetebiliyorum Projesi Koordinasyon Toplantısı 3 – 6 Aralık 2022 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi. Yeni dönem çalışmalarının değerlendirildiği, güncel eğitim içeriklerin aktarıldığı ve gelecek dönem faaliyetlerinin planlandığı koordinasyon toplantımızda gönüllülerimiz için kapasite geliştirici eğitimler, finansal okuryazarlık üzerine oturumlar ve interaktif kaynaştırıcı atölye çalışmaları gerçekleşti. 42 farklı ilden 89 gönüllü eğitmenin bir araya geldiği toplantıda proje ortakları da katılım sağladı.</p>

Proje Tanıtımı ve Etki Analizi ile başlayan koordinasyon toplantısının ilk gününde Prof. Dr. Aylin Seçkin ile “Her Şeyin Ekonomisi” konusu ele alınırken, Visa Üye İlişkiler Grup Başkanı Laçin Öge kişisel gelişim ve kariyer planlama alanında gönüllülerimiz ile deneyimlerini paylaştı. Programımızın ilk günü Kariyer Planlama ve Profesyonel LinkedIn kullanımı, Hikayeleştirme, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik atölyeleriyle son buldu.

Koordinasyon toplantımızın üçüncü günü 5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününe özel bir program hazırlandı. UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton’ın açılış konuşmasını ardından proje ortaklarımızdan UNDP Türkiye Program Yöneticisi Hansın Doğan, Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır, Visa Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Kıdemli Müdürü Didem Karabuda ile birlikte proje ortakları paneli gerçekleştirildi. Panelden sonra Paramı Yönetebiliyorum Projesi ile yolu kesişmiş ve kariyer hayatlarında başarıyı yakalamış gönüllülerimiz; girişimci kadın Bahar Sağkol ve Şeyma Ergi, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe ve Hüyük Kaymakamı Hasan Çimer “Ötesi ve Bizimkiler” oturumunda konuştular. Üçüncü günü yazar Aylin Gezgüç’ün “Etki Yaşamı ve İyi Olma Hali” oturumu ile son buldu.